APLIKACJE

TUiTAMPodczas naszych wyjazdów potrzebujemy być w posiadaniu jakiegokolwiek źródła informacji o miejscach, które odwiedzamy. Kiedyś brało się przewodnik i mapę. Teraz oprócz tego podstawowego zestawu dochodzą inne przydatne cuda postępu technicznego. Mowa tu oczywiście o różnego typu aplikacjach na telefon, które pomagają nam się odnaleźć w każdym miejscu. Pokazują miejsca, w których warto być przekazując nam o nich szereg informacji. To oczywiście nie wszystkie rodzaje przydatnych informacji. W tym aplecie przedstawiamy i zachęcamy do używania tych, z których sami korzystamy lub korzystaliśmy. 

 


Aplikacja OSMAND MAP

To szczegółowa mapa działająca w trybie zarówno offline jak i online. Sami korzystaliśmy z niej w Słowenii i nie zawiedliśmy się. Mapa Alp Julijskich jest dokładna i pokazuje na szlaku nawet kierunkowskazy. Niestety nie jest zbyt intuicyjna, trzeba się jej trochę nauczyć, ale kiedy już to zrobimy będziemy zadowoleni. Aplikacja jest częściowo bezpłatna, tzn. przy zaciągniętych 7 mapach nie musimy kupować aplikacji. Dla pełnej wersji aplikacja jest odpłatna. Po więcej informacji i pobranie kliknij na zdjęcie.


 Aplikacja ACCU WEATHER

Pytanie – co robimy gdy już dotrzemy z domu do naszej docelowej kwatery? Hm, jeśli zatrzymujemy się tu dłużej, skąd planujemy atakować pobliskie atrakcje to, jeśli chodzi o nas zaraz po rozpakowaniu udajemy się do regionalnej knajpki i przy piwku planujemy gdzie i co „zaatakujemy” w najbliższe dni. Z reguły nie jest to trudne, jednak przy takich planach należy wziąć pod uwagę warunki pogodowe. Jeśli będzie lało to zapewne udamy się do pobliskich jaskiń, jeśli piękna pogoda to oczywiście plener. W tej sytuacji korzystamy z jednej z welu dostępny aplikacji pogodowych. Dla nas najlepsza, ponieważ najtrafniej przewidywała jak dotąd warunki pogodowe była i jest Accu Weather. Aplikacja bezpłatna na każdy telefon. Po więcej informacji i pobranie kliknij na zdjęcie.


Aplikacja GOOGLE TRIPS – Travel planner

Ta aplikacja to dla nas cudo. Gdziekolwiek jadąc chcemy zobaczyć jak najwięcej. Dzięki tej „apce” możemy sobie wszystko rozplanować czasowo w ciągu każdego dnia łącznie z posiłkami, rezerwacjami hoteli itd. Aplikacja jest bardzo intuicyjna co jest wymiernym walorem w jej korzystaniu. Tą funkcjonalność każdy zorganizowany „Szwendacz” powinien mieć w swoim telefonie. Po więcej informacji i pobranie kliknij na zdjęcie.


 Aplikacja MOOVIT

To aplikacja dla tych wszystkich co lubią zwiedzać miasta. Pomaga dojechać w dowolne miejsce w zwiedzanej miejscowości korzystając z transportu miejskiego. Posiadamy tą aplikację w telefonie, ale nie korzystaliśmy jeszcze z niej z uwagi na fakt, że bardziej preferujemy eksplorację miejsc z dala od wielkich miast. Aplikacja posiada bazę najbardziej znanych miast nie tylko w Europie ale i na świecie. Jeśli będziemy w Pradze, czy w Wiedniu z pewnością pomoże nam dostać się w wybrane miejsce komunikacją miejską. Po więcej informacji i pobranie kliknij na zdjęcie.


E-Podróżnik

Serwis e-Pozdróżnik i zarazem aplikacja to bardzo przydatna funkcjonalność pozwalająca znaleźć dogodne połączenia do celów naszych podróży. Jeśli nie podróżujesz własnym samochodem to narzędzie pomoże Ci zorganizować podróż. Pociągi, autobusy i komunikacja miejska w jednym miejscu, w którym system sam podpowiada Ci jak najlepiej dojechać do celu – to naprawdę przydatne. Kliknij na zdjęcie.


 

Podziel się z innymi