Wodospad KROPELKA

Wodospad KROPELKA; zdobyty: lipiec 2021r

Wodospad Kropelka

Wodospad Kropelka to sztucznie utworzona zapora przeciwrumoszowa z początku XX wieku. Tak więc nie jest to naturalny wodospad. Jednak miejsce, w którym Kropelka jest zlokalizowana oraz sam jej stopień wodny tworzą bardzo urokliwy klimat, który z pewnością poczuje każdy, kto tu przyjdzie. Gdzie się znajduje nasze cudeńko? Formalnie wodospad Kropelka leży już na terenie Kopańca w gminie Stara Kamienica, jednak z uwagi na to, że zabudowania Górzyńca są tu w zasięgu wzroku, jako lokalizację wodospadu powszechnie podaje się Piechowice.

Wodospad Kropelka

Do wodospadu dojeżdżamy ze Szklarskiej Poręby ulicą Jeleniogórską, z której skręcamy w małą uliczkę Izerską, którą pomykamy już do końca, czyli do szlabanu leśnego. Około 150m przed szlabanem znajduje się mały parking, gdzie można zostawić bolida. Stąd już jakieś 10 minut do wodospadu. Kierujemy się oczywiście do lasu mijając nasz szlaban. dalej kawałek prosto. Na jednym z drzew znajduje się tabliczka wskazująca drogę do wodospadu. Tu schodzimy z leśnej drogi i idziemy na przełaj już do potoku Mała Kamienna, na którym znajduje się nasz wodospad.

Wodospad Kropelka

Bardzo łatwo trafić, zresztą widzą go również Mapy Google, więc z nawigacją bez problemu do niego dojedziemy. Wodospad traktowany jest jako atrakcja turystyczna. Dość mocno odwiedzany jest zimą przez morsów. Podobnie zresztą jak wodospad Podgórnej. Wizytę pod Kropelką można połączyć z przyjemnym leśnym spacerem wzdłuż potoku. Niestety nią ma tu żadnego szlaku, który mógłby podprowadzić nas na jakiś szczyt lub inne ciekawe miejsce.

Podziel się z innymi