WODOSPAD WIELKI w Obidzy

Najpiękniejsze wodospady w Polsce – WODOSPAD WIELKI w Obidzy

Najpiękniejsze wodospady w Polsce - Wodospad Wielki w Obidzy

Wodospad wielki w Obidzy (gmina Łącko) znajduje się na Majdańskim Potoku spływającym głęboką doliną w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Bezpośrednio pod wodospad można dojechać samochodem wąską asfaltową drogą prowadzącą od Kościoła Trójcy Przenajświętszej w górę Doliny Majdańskiego Potoku. Auto można zostawić na małym, naturalnym parkingu, a w zasadzie to kawałek wolnego miejsca przy drodze na trawie. Do wodospadu schodzi się małym drewnianym mostkiem. Zejście jest bezpieczne. Wodospad wielki to naturalny wodospad o wysokości 5 m swobodnie spadający z progu skalnego. Otoczony jest sporymi głazami porośniętymi mchem, który z pewnością po deszczu efektownie przyozdabia kaskadę.  Żałujemy, że wodospad nie ma swojej historii, czy legendy. Szukaliśmy, pytaliśmy, ale nikt nie potrafił nam nic w tym temacie opowiedzieć.

Najpiękniejsze wodospady w Polsce - Wodospad Wielki w Obidzy

Sam wodospad z pewnością jest atrakcją tego małego regionu w gminie Łącko, ponieważ należy on do tych największych kaskad w Beskidach. Wodospad nie leży na żadnym z turystycznych szlaków, szkoda. Najbliżej znajduje się niebieski szlak wiodący z Obidzy na Rokitę, z której można dotrzeć szlakami głównymi do schroniska na Przehybie lub na Przysłop. Na upartego schodząc z gór do Obidzy można zejść ze szlaku niebieskiego, ale nie schodząc z drogi, którą ten szlak wiedzie w kierunki Doliny Majdańskiego Potoku i tam skręcić w prawo, do góry. Po około 500 m dochodzimy do wodospadu. Będąc w okolicy wioski Obidza warto wybrać się na mały spacer Doliną Majdańskiego Potoku i zobaczyć ten wodospad. Kaskada ma swój urok, a po deszczu i podczas unoszącej się lekkiej mgiełki na pewno zrobi wrażenie na nie jednym turyście.

 

 

Podziel się z innymi

4 komentarze do „WODOSPAD WIELKI w Obidzy

  1. Dzisiaj jest 14 lipca 2023,niestety do wodospadu nie można dojść, ponieważ za drewnianą kładką na drzewie zawieszono znak zakaz wyjazdu dla samochodów a dla pieszych zakaz wstępu teren prywatny. Można tylko przejść przez łąkę i oglądać z góry.

    1. My chyba w końcu również musimy chociaż raz wejść pod jeden zdobyty wodospad. Wstyd się przyznać, ale na wszystkie odwiedzone, pod ani jednym nie kąpaliśmy się :-). No może pod Kaskadami Myi, gdzie się poślizgnąłem na kamieniu i wpadłem do potoku haha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *