Wodospad na potoku Glinna

Wodospad na potoku Glinna; zdobyty w lipcu 2022

Wodospad na potoku Glinna

Wodospad na potoku Glinna zlokalizowany jest w Korbielowie przy ulicy Beskidzkiej nieopodal remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie jest to ani duży, ani spektakularny wodospad. Stanowi jednak miłą atrakcję dla turystów, którzy w upalne dni chłodzą się w sztucznie uformowanym kotle wodnym zasilanym przez naszą kaskadę. Wodospad jest bezpieczny, ponieważ nie posiada kotła eworsyjnego, a co za tym idzie nie ma tu wirów. Sztucznie uformowany kocioł stanowi nazwijmy to wannę o głębokości około 1,5 m uszczelnioną foliami, które niestety nieco psują klimat.

Wodospad na potoku Glinna

Sam potok Glinna bierze swój początek na wysokości około 1.430 m n.p.m. na Hali Słowikowej w masywie Pilska. Zasilany jest wieloma potokami, a największy z nich to potok Buczynka, na którym znaleźliśmy jeszcze inny mniejszy wodospad. Całkowita długość Glinnego Potoku to 9,5 km. Jest on dopływem innego większego potoku Krzyżówka, do którego wpada w sąsiedniej miejscowości Krzyżowa.

Wodospad na potoku Glinna

Z wodospadem, ani potokiem nie wiążą się żadnej historie, ani legendy. No przynajmniej nikt nam nic nie powiedział. Jego dokładną lokalizację znajdziecie na nasze mapce na głównej stronie o wodospadach.

Podziel się z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *