BROUMOVSKIE STENY – pomysł na dłuższy weekend

Broumovskie Steny
0
(0)

BROUMOVSKIE STENY – pomysł na dłuższy weekend

Broumovskie Steny - Ostas

Broumovskie Steny to pasmo górskie w Czechach zlokalizowane między Adrszpaskimi Skałami, a naszym Szczelińcem. Zaliczane jest do Gór Stołowych. To właśnie tam spędziliśmy ostatni wakacyjny weekend wędrując najpierw po zachodnim pasmie tych skalnych gór, a na dugi dzień po wschodniej części. W trzecim dniu odwiedziliśmy piękny, skalny Ostasz, na który wystarczą 3 godziny. Dokładniej szlaki oczywiście opiszemy w odrębnych relacjach pokazując przy tym zdjęcia znajdujących się tam naturalnych atrakcji i punktów widokowych.

Broumovskie Steny - skalne grzyby

Wędrówka szlakami Broumovskich Sten nie jest wyczerpująca, oczywiście jeśli odpowiednio ją dozujemy do swoich możliwości. Dla nas podział na dwa dni tj. dwa trekkingi po około 10…12km w okolicy szczytu Hvezda z Kaplicą Matki Boskiej Śnieżnej oraz pętelka od miasteczka Slavny były optymalnymi jednodniowymi rozwiązaniami. Na koniec, czyli w dzień wyjazdu zobaczyliśmy piękny Ostasz, na który poświęciliśmy około 3 godzin z dłuższymi przerwami na zdjęcia i kontemplację widoków i przyrody. Tu mamy dość krótki szlak-około 5km.Broumovskie Steny - szlaki

Broumovskie Steny nie oddają tego klimatu, który odczuwamy w Adrszpach, czy Teplickicjh Skałach. Tu skały są sporo mniejsze, ale za to wspaniała przyroda leśna, która dekoruje soczyście zielonym mchem ogromne głazy i skały przy szlakach w lesie buduje atmosferę jak nie z naszego świata. Po za tym mamy tu kilka fajnych szczelin skalnych, którymi przejście daje sporo frajdy. Tu jest naprawdę pięknie. Zresztą zobaczycie sami na zdjęciach w relacjach, w których będziemy opisywać przemierzone szlaki.

Prosimy o ocenę. W przypadku negatywnej oceny prosimy skomentować powód.

Kliknij na gwiazdki

Średni wynik 0 / 5. 0

Bądź pierwszą osobą , która zagłosuje

Jeśli podobała Ci się relacja

Podążaj za nami

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Podziel się z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *