BUDAPESZT – pomysł na długi weekend

Budapeszt
0
(0)

BUDAPESZT – pomysł na długi weekend; wyprawa: listopad 2022

Budapeszt

Coś nam się wydaje, że długie listopadowe weekendy będziemy organizować sobie w stolicach Europy. W zeszłym roku był Wiedeń, a teraz Budapeszt. Tak jak w zeszłym roku pomysł wyjazdu do stolicy Austrii okazał się bardzo trafnym tak i w tym roku Budapeszt był strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej, że pogoda bardzo dopisała. Spędziliśmy w stolicy Węgier 3,5 dnia. Pozwoliło nam to zobaczyć wszystkie najciekawsze miejsca tego pięknego miasta. Niestety brakło przysłowiowej wisienki na torcie – brakło nam czasu na relaks w termach. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Pewnie jeszcze nadarzy się okazja.

Budapeszt

Pobyt w Budapeszcie bardzo dokładnie zaplanowaliśmy sobie pod kątem odwiedzanych miejsc uwzględniając w tym również wieczorny rejs po Dunaju z lampką węgierskiego wina. Plan zwiedzania zrealizowaliśmy nawet w 110%, a to dlatego, że doszło nam jeszcze jedno ciekawe miejsce. A jakie? O tym opowiemy w indywidualnej relacji z pobytu w stolicy Węgier.

Budapeszt

Nie będziemy ukrywać, że miasto wywarło na nas ogromne wrażenie. A to przede wszystkim z powodu wspaniałego oświetlenia głównych zabytków miasta. Tu widać, że władze nie oszczędzają na energii elektrycznej haha. Chociaż w niedzielny późny już wieczór oświetlenie budynku parlamentu wyłączono. Jednak od czwartku, czyli od dnia, w którym przyjechaliśmy Parlament był wspaniale oświetlony

Kościół Św. Macieja, Budapeszt


 

Prosimy o ocenę. W przypadku negatywnej oceny prosimy skomentować powód.

Kliknij na gwiazdki

Średni wynik 0 / 5. 0

Bądź pierwszą osobą , która zagłosuje

Jeśli podobała Ci się relacja

Podążaj za nami

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Podziel się z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *