Wodospad Rastoki Wisła Malinka

Najpiękniejsze wodospady w Polsce – Wodospad Rastoki Wisła Malinka

Wodospad Rastoki

Wodospad ten w zasadzie nie ma swojej własnej nazwy. Na mapach identyfikuje się jako Kaskada przy ulicy Rastoki w Wiśle Malince. Na potrzeby jednak naszego zestawienia przerobiliśmy trochę jego “uliczną” nazwę na Wodospad Rastoki. Kaskada zbudowana jest na potoku Malinka oczywiście w Wiśle Malince. Bardzo łatwo do niego trafić jeśli kierujemy się ściśle jak pokazują Mapy Google. Wodospad jak widać zbudowała nie tylko sama natura, ale również człowiek. Ściana progu zbudowana z kamiennych bloków, których porośnięte mchem fronty stanowią piękne tło dla spadającej wody. W połączeniu z kolorem jesiennych liści miejsce wodospadu odznacza się nieco bajkowym klimatem. Wodospad nie jest wysoki.

Wodospad Rastoki

Z uwagi na to, że nie ma o nim nigdzie żadnych danych, przynajmniej nie znaleźliśmy musimy oszacować “na oko” jego wysokość, która wydaje się nie przekraczać 4m. Potok Malinka w tym miejscu jest regulowany blokami kamiennymi, ponieważ tuż za wodospadem zbudowany jest mały mostek umożliwiający przejazd autem do zlokalizowanych z drugiej strony potoku domostw. Aby sfotografować wodospad należy zejść ostrożnie na brzeg koryta potoku, skąd bez problemu można bawić się w fotografa. Przy wodospadzie nie ma żadnego w miarę komfortowego miejsca do wypoczynku, np. na leżak.

Wodospad Rastoki

Zresztą miejsce jest dość mocno zalesione, więc trudno tu byłoby wygrzewać się na słońcu. Poza tym przy wodospadzie jest droga, choć mało ruchliwa, to czasem lubi tu coś przejechać lub przejść jakiś wędrowiec. Szkoda, że nie ma w pobliżu żadnego szlaku turystycznego, aby wodospad, zresztą nie tylko ten w okolicy można było odwiedzić po drodze np. z Malinowa. No cóż, za to miejsce jest mało uczęszczane i bardzo spokojne.

Podziel się z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *