Wodospad w Sopotni Wielkiej

Najpiękniejsze wodospady w Polsce – Wodospad w Sopotni Wielkiej

Wodospad w Sopotni Wielkiej

Wodospad w Sopotni Wielkiej, niech to będzie jego oficjalna nazwa, zlokalizowany jest w Beskidzie Żywieckim między Jeleśnią, a Korbielowem właśnie w Sopotni Wielkiej. Kaskada spływa z 10 metrów po płasko rozłożonych skałach. Bardzo łatwo do niej trafić, bowiem znajduje się niemal w samym centrum miasteczka bezpośrednio przy drodze. Wodospad można dostrzec już z mostu obok delikatesów Centrum przy czarnym szlaku pieszym. Aby podziwiać cały jego urok należy zejść ścieżką obok mostu na sam dół, praktycznie do samej wody. Wtedy najładniej go widać. Schodząc do wodospadu trzeba trochę uważać, bo najniższe zejście, szczególnie po deszczu może pomóc nam wywinąć orła. Niestety klimat wodospadu psuje most, spod którego wypływa potok. Cóż, wodospad nie znajduje się w głębi lasu, jak np. wodospad Podgórnej, czy wśród wspaniałych skał, co podniosłoby wymiernie jego walory. Patrząc na kaskadę z góry nie ma takiego efektu, jak oglądając go z dołu. Wodospad w Sopotni Wielkiej

Dlatego zalecamy zejście wspomnianą ścieżką na sam dół. Jak widać na zdjęciu woda pod kaskadą posiada bajeczny turkusowy kolor. Wcześniej nie widzieliśmy takiego koloru nigdzie w Polsce. Odrobinę powiało Słowenią. Niestety wodospad nie posiada jakiejś ciekawej, swojej historii. No przynajmniej nie udało nam się niczego znaleźć. Człowiek zawsze inaczej odbiera miejsce, również wodospady, jeśli związana jest z nimi jakaś historia, czy legenda. Do wodospadu dojechać można z Jeleśni patrząc po prostu na drogowskazy do Sopotni Wielkiej.

Podziel się z innymi

2 komentarze do „Wodospad w Sopotni Wielkiej

  1. 1. Sopotnia Wielka to nie miasteczko tylko mała wioska.
    2. Ojejku, przeszkadza most. Coś takiego.
    3. Nie znacie żadnych historii z nim związanych ? Słabo szukaliście. Ja znam. Miejscowi też. W wodospadzie utopiło się 2-3 osoby w ciągu ostatnich 40 lat.

    1. Opisując wodospady zawsze wertujemy internet. Jednak nie do każdego można coś znaleźć. Zapewne miejscowi coś tam przypowiedzą, ale z tym różnie bywa. Jedni coś wymyślą, inny podkolorują itd. Co do tego, ile osób ginie pod jednym czy drugim wodospadem to raczej takich informacji nie podajemy. Koncentrujemy się raczej na tych przyjemniejszych lub technicznych. Tadek, byłoby nam miło, jeśli skrobniesz coś do nas na tuitam@tuitam.org.pl o tym wodospadzie. Opowieść zamieścimy z podziękowaniem od życzliwego mieszkańca Wioski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *