APLIKACJE DLA PODRÓŻNYCH

Aplikacje dla podróżnych – czyli to, co może się przydać każdemu turyście

Podczas naszych wyjazdów potrzebujemy być w posiadaniu jakiegokolwiek źródła informacji o miejscach, które odwiedzamy. Kiedyś brało się przewodnik i mapę. Teraz oprócz tego podstawowego zestawu dochodzą inne przydatne cuda postępu technicznego. Mowa tu oczywiście o różnego typu aplikacjach na telefon, które pomagają nam się odnaleźć w każdym miejscu. Pokazują miejsca, w których warto być przekazując nam o nich szereg informacji. To oczywiście nie wszystkie rodzaje przydatnych informacji. W tym aplecie przedstawiamy i zachęcamy do używania tych, z których sami korzystamy lub korzystaliśmy. 

 


Aplikacje dla podróżnych – OSMAND MAP

Szwajcaria Frutigen

To szczegółowa mapa działająca w trybie zarówno offline jak i online. Sami korzystaliśmy z niej w Słowenii i nie zawiedliśmy się. Mapa Alp Julijskich jest dokładna i pokazuje na szlaku nawet kierunkowskazy. Niestety nie jest zbyt intuicyjna, trzeba się jej trochę nauczyć, ale kiedy już to zrobimy będziemy zadowoleni. Aplikacja jest częściowo bezpłatna, tzn. przy zaciągniętych 7 mapach nie musimy kupować aplikacji. Dla pełnej wersji aplikacja jest odpłatna.  Kliknij zdjęcie.


Aplikacje dla podróżnych – ACCU WEATHER

Frutigen

Pytanie – co robimy gdy już dotrzemy z domu do naszej docelowej kwatery? Hm, jeśli zatrzymujemy się tu dłużej, skąd planujemy atakować pobliskie atrakcje to, jeśli chodzi o nas zaraz po rozpakowaniu udajemy się do regionalnej knajpki i przy piwku planujemy gdzie i co “zaatakujemy” w najbliższe dni. Z reguły nie jest to trudne, jednak przy takich planach należy wziąć pod uwagę warunki pogodowe. Jeśli będzie lało to zapewne udamy się do pobliskich jaskiń, jeśli piękna pogoda to oczywiście plener. W tej sytuacji korzystamy z jednej z welu dostępny aplikacji pogodowych. Dla nas najlepsza, ponieważ najtrafniej przewidywała jak dotąd warunki pogodowe była i jest Accu Weather. Aplikacja bezpłatna na każdy telefon.  Kliknij na zdjęcie.


Aplikacje dla podróżnych – GOOGLE TRIPS – Travel planner

Stolemy Kaszubskie

Ta aplikacja to dla nas cudo. Gdziekolwiek jadąc chcemy zobaczyć jak najwięcej. Dzięki tej “apce” możemy sobie wszystko rozplanować czasowo w ciągu każdego dnia łącznie z posiłkami, rezerwacjami hoteli itd. Aplikacja jest bardzo intuicyjna co jest wymiernym walorem w jej korzystaniu. Tą funkcjonalność każdy zorganizowany “Szwendacz” powinien mieć w swoim telefonie.  Kliknij na zdjęcie.


Aplikacje dla podróżnych – E-Podróżnik

Kleine Scheideg

Serwis e-Pozdróżnik i zarazem aplikacja to bardzo przydatna funkcjonalność pozwalająca znaleźć dogodne połączenia do celów naszych podróży. Jeśli nie podróżujesz własnym samochodem to narzędzie pomoże Ci zorganizować podróż. Pociągi, autobusy i komunikacja miejska w jednym miejscu, w którym system sam podpowiada Ci jak najlepiej dojechać do celu – to naprawdę przydatne. Kliknij na zdjęcie.


Aplikacje dla podróżnych – SUNSURVEYOR – coś dla fotografów

Sosnowiec, bagry

To bardzo przydatna apka dla amatorów fotografii. Bardzo dokładnie pokazuje jak wschodzi i zachodzi słońce, księżyc, określa złote, niebieskie godziny w każdym miejscu na ziemi oczywiście z lokalizacją bieżącą na mapach. Warto szarpnąć się na wersję płatną. Każdy kto fotografuje będzie zadowolony. Kliknij na zdjęcie.


Aplikacje dla podróżnych – TRASEO – świetna dla tych co rejestrują swoje wycieczki

Rigi Scheidegg

TRASEO to nie tylko zwykła mapa z propozycjami wycieczek. To przede wszystkich jeden z najlepszych rejestratorów odbytych tras, które później możemy udostępnić innym zainteresowanym. Stosujemy ją dlatego, że praktycznie w ogóle nie zrywa nagrywanego śladu. A jeśli już się tak zdarzy to później możemy wyedytować nagrany ślad i podciągnąć do ścieżki, którą szliśmy. Kliknij na zdjęcie.


Aplikacje dla podróżnych – POLARSTEPS – dziennik podróży

Rudawy Janowickie - kolorowe jeziorka

POLARSTEPS – aplikacja pozwalająca planować i tworzyć dzienniki swoich podróży. Jeśli podróżujemy kilka dni to apka rejestruje nasze miejsca pobytu. W każdym z nich możemy skrobnąć parę słówek i cyknąć foto, które wskoczy do dziennika. Jest to aplikacja międzynarodowa, niestety w Polsce mało znana. Ala sama w sobie pomaga zapisać wszystkie ciekawe miejsca odwiedzane podczas wyjazdu jedno, czy kilkudniowego. Kliknij na zdjęcie.


Aplikacje dla podróżnych – GOOGLE GOOGGLES – foto-identyfikator zabytków

GOOGLE GOOGGLES to ciekawa aplikacja dla Android, pomagająca uzyskać informacje na temat budynków, pomników i dzieł sztuki. Wystarczy wycelować aparat fotograficzny w telefonie na upatrzony obiekt. Czasem ma problemy z identyfikacją, ale generalnie jest pomocna w tym zakresie. Aplikacja również tłumaczy treści zapisane w innych językach. Tj. dla przykładu, jeśli znajdujesz się w restauracji i nie rozumiesz menu, możesz wycelować aparat telefonu na tekst i zarządzić tłumaczenie z obcego języka. Google Googles postara się odczytać tekst i podać tłumaczenie automatyczne. Ta funkcja ma jeszcze jednak sporo problemów. Kliknij na zdjęcie.


Aplikacje dla podróżnych – POLSKIE SZLAKI – aplikacja dla podróżujących po Polsce

Białogóra, plaża

POLSKIE SZLAKI jak łatwo się domyśleć to aplikacja dla podróżujących po naszym kraju. Zapewne większość z Was – Turystów nie jeden raz odwiedzało stronę POLSKICH SZLAKÓW. To właśnie turystyczna rodzinka prowadząca ten serwis wydała na świat apkę opisującą różne miejsca w Polsce. Sami czasem korzystamy z tego sympatycznego serwisu, który pomaga nie tylko z komputera, ale również przez tą aplikację z telefonu. Kliknij na zdjęcie.


Podziel się z innymi