PODRÓŻORADNIA

Planując i realizując jakąkolwiek podróż należy przygotować się do niej nie tylko pod kątem wyboru noclegu i ciekawych miejsc do zwiedzania. Ważne są również inne aspekty wyprawy, o których warto lub nawet należy wiedzieć. W tej części Tu i Tam postaramy się pomóc Wam w różnych kwestiach podróży, których być może nie braliście pod uwagę. 


 

 EUROPA – opłaty drogowe                 

Grossglockner-Hochalpenstrasse

Wybierając się w podróż po Europie z pewnością kalkulujemy wszystkie koszty całej eskapady. Jednym z liczących się wydatków, którego nie możemy pominąć to oczywiście koszty przejazdu szybkimi drogami, którymi będziemy się poruszać. Niektóre Państwa obciążają podróżnych również za przejazdy pod niektórymi tunelami. Tutaj znajdziecie wszystkie albo prawie wszystkie informacje o opłatach drogowych w Europie. Kliknij na zdjęcie

 


 EUROPA – ceny paliw          

Madera drogi

O kosztach paliwa raczej nie zapomnimy podczas budowania kosztorysu naszej wycieczki. To zawsze wymierna część naszych kosztów wyjazdu, dlatego należy to zrobić dokładnie opierając się na autorytatywnych źródłach. Zaglądając tu dowiesz się jakie ceny paliw obowiązują na stacjach benzynowych w krajach Europy mając do dyspozycji nie tylko jedno źródło informacji. Kliknij na zdjęcie.

 


 APLIKACJE dla podróżujących

Lauterbrunnen, SzwajcariaPrzewodnik i mapa to podstawowy zestaw wiedzy podróżnika. XXI wiek przynosi nam dodatkowe pomoce w poruszaniu się w nieznanych miejscach. Dzięki nim nie zabłądzimy, dzięki nim mamy szybki dostęp do informacji o miejscach, które zwiedzamy, wiele z nich pomaga  wyliczać czas przejazdu i to wszystko w trybie offline. Są to oczywiście aplikacje na telefon. Tutaj poznasz kilka z nich. Kliknij na zdjęcie.

 


Podziel się z innymi