Najładniejsze wyspy na świecie wg VOGUE

Na liście francuskiej edycji najsłynniejszego magazynu modowo-lifestyle’owego na świecie znalazły się wyspy zarówno z Włoch i Grecji, jak Karaibów czy Brazylii. Vogue nieprzypadkowo postawił na odrobinę luksusu i egzotyki, ale bez wątpienia wszystkie miejsca są absolutnie cudowne.

TOP 10 of The Most Beautiful Islands in the World

 

Malediwy

Malediwy to synonim udanych wakacji z odrobiną luksusu. Turyści zakochują się w nich od razu. To raj dla relaksu na plażach z białym piaskiem i turkusową wodą oraz jedna z niewielu okazji przenocowania w ekskluzywnym bungalowie na palach.


 

Capri

Wyspa ta na Morzu Tyrreńskim jest kwintesencją włoskiego dolce vita. Woda w odcieniach kobaltu i turkusu, kolorowe domy, malownicze zatoki, klify i jachty oraz najlepsze hotele i restauracje z widokiem na morze.


 

Minorka

Druga z największych wysp archipelagu Balearów to miejsce, w którym czas się na razie zatrzymał. W odróżnieniu od sąsiedniej Majorki i Ibizy, krajobrazy Minorki pozostały prawie nietknięte współczesnością, a widoczne są ślady kultury rzymskiej i arabskiej. Zachwyt budzą plaże wciśnięte w urokliwe zatoczki, gaje drzewek oliwnych i cyprysów oraz wino z najlepszych winnic.


SantoriniSantorini

Santorini to jedna z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych greckich wysp. Jej białe domy z niebieskimi dachami są typową pocztówką z Grecji. Górzysta wyspa otoczona jest krystalicznymi wodami Morza Egejskiego. Wulkanicznemu pochodzeniu zawdzięcza istnienie plaż o czarnym piasku i czerwono rudych skałach. Tutaj udało nam się już być. Niestety trochę krótko, bo tylko jeden dzień, jednak mieliśmy okazję posmakować klimatu i pięknych widoków kaldery.

Wyspy Whitsunday

To chyba jeden z najbardziej niesamowitych widoków w Australii. Największe wrażenie robi zwłaszcza z lotu ptaka. Kilometrowe łachy białego piasku ciągną się i rozmywają w przezroczystej wodzie u wybrzeży Queensland.Kochają je miłośnicy nurkowania, gdyż Whitsunday to fantastyczna esencja Wielkiej Rafy Koralowej.


Saint-Barthélemy

Wyspa na Karaibach nie bez powodu nazywana jest wyspą VIP, gdzie gwiazdy i milionerzy mają zapewniony spokój i dyskrecję. Luksus stanowią prywatne wille z basenem, wychodzące wprost na plażę, naprzeciw której kołyszą się najwspanialsze jachty. Na Saint-Barthélemy wypocząć może jednak każdy i na pewno nie pożałuje przyjazdu.


Fernando de Noronha

Brazylijska wyspa na Oceanie Atlantyckim posiada być może najpiękniejsze, najbardziej dziewicze, piaszczyste plaże na świecie. Dostępna jest jedynie drogą powietrzną z São Paulo, co ogranicza liczbę turystów w celu zachowania jej naturalnego środowiska.

.


Bali

Klejnot Indonezji. Słynie ze swoich plaż, świątyń i niezwykłych kolorów. To wyspa kontrastów, dziewiczej roślinności i malowniczych pól ryżowych. To nasze marzenie, nie wiem czy do zrealizowania.


.

Ponza

Włoska wyspa Ponza to wapienne klify i skryte pod nimi piaszczyste plaże, jak na Chiaia di Luna.Ich niesamowite ułożenie sprawia, że przypominają rzymski amfiteatr. Ponza jest zdecydowanie mniej znana i popularna niż Capri czy Ischia.


Tulum

Na koniec galerii zostawiliśmy meksykańskie Tulum dlatego, że… nie jest wyspą. Jest tam niewątpliwie pięknie, ale redaktorzy Vogue odrobinę się rozpędzili. Jeśli sceneria Tulum Wam nie wystarczy możecie popłynąć faktycznie na pobliską wyspę Cozumel. Tulum na półwyspie Jukatan słynie z cudownej plaży, majańskich ruin, rękodzieła i znakomitej kuchni.

Podziel się z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *