GRECOS – KORFU opinia usługi

Hotel Blue Magic - widok na ogród
0
(0)

GRECOS – KORFU opinia usługi; wyjazd: wrzesień 2023

GRECOS – KORFU opinia usługi

Prowadzimy nasz blog już ładnych kilka lat. Spotykaliśmy się w naszych podróżach z różnymi sytuacjami – miłymi, mniej miłymi i tymi bardzo miłymi, które opisujemy w naszej zakładce POLECAMY, chcąc je wyróżnić. Do tej pory nie było sytuacji na tyle niemiłej, która zrodziłaby w nas tyle negatywnych emocji, aby opisać ją na blogu. Niestety tak się stało we wrześniu, kiedy postanowiliśmy wybrać się na tydzień raczej błogiego wypoczynku na Korfu, gdzie specjalnie wykupiliśmy sobie hotel 4-ro gwiazdkowy, czyli jak dla nas trochę wyższej kategorii od przeciętnej. Usługę wykupiliśmy w biurze GRECOS, które powinno naszym zdaniem specjalizować się w organizacji wypoczynku na terenie Grecji. I coż…, niestety pokój, w którym nas zakwaterowano okazał się trochę większą “celą więzienną”. Tak nazywaliśmy to pomieszczenie kiedy wracaliśmy wieczorem z wycieczki, czy spaceru. Z uwagi na fakt, że spaliśmy już w różnych warunkach, więc i tu przyzwyczailiśmy się do umywalki w przedpokoju, obrypanej łazienki, braku krzesła w pokoju i jeszcze innych niedogodności, które w końcu zdecydowaliśmy się przedstawić w ostatnim dniu naszego pobyt w formie reklamacji do GRECOS. Poniżej przedstawiamy fragment naszej oficjalnej reklamacji przedstawiający zastrzeżenia do pokoju hotelu Blue Magic w miasteczku Agios Georgios na wyspie Korfu.

GRECOS - KORFU opinia usługi

GRECOS – KORFU opinia usługi

Poniżej przedstawiamy opis wszystkich niezgodności, które nie powinny naszym zdaniem zaistnieć w pokoju hotelu kategorii 4 gwiazdki.

 1. Pokój zbyt mały. Brak miejsca na swobodne poruszanie się, szczególnie między łóżkiem, a szafką (biurkiem). Dla Kat. 4* pokój chyba powinien być większy lub inaczej skomunikowany.
 2. Fatalna, niechlujna, niekompletna łazienka, w której nie było umywalki. Znajdowała się ona w części pokoju. Drzwi szklane, wahadłowe, ze szparami na 3 cm do łazienki to jakaś pomyłka. Na dodatek strasznie trzeszczały co czasem, kiedy korzystało się w nocy z toalety mogło obudzić sąsiadów w drugim pokoju. Łazienka z oderwanymi płytkami, niezamocowaną futryną okna, obskurną ramą kabiny prysznicowej w żaden sposób nie zasługuje na kat. 4*.
 3. W szafie tylko jeden wieszak. Fakt udało nam się poprosić o drugi, ale widzieliśmy w oczach obsługi, że to jest spory problem.
 4. W ofercie napisane jest, że to pokój z widokiem na ogród. Przecież tu nie ma żadnego ogrodu, tylko dachy z niedokończonymi zbrojeniami. Nieprawdziwe dane w ofercie.
 5. Lodówka pracuje tak głośno, że trzeba wyłączać ją na noc.
 6. Wi-Fi w pokoju jest tak słabe, że praktycznie nie można z niego korzystać. Sygnał czasem pokazywał się z siłą jednej kreski i zaraz zanikał. Używaliśmy swoich danych.
 7. Brak krzesła w pokoju, a przecież powinny być chociaż dwa po jednym na osobę plus stolik. To chyba wymóg 4*. Meble ogrodowe na balkonie raczej się w to nie wliczają.
 8. Drzwi wejściowe w żaden sposób niewyciszone. Na dodatek pod drzwiami rzuca się w oczy spora szpara, przez którą dostają się do pokoju nie tylko owady i robaki, ale również odgłos przejeżdżających aut. W nocy jest to bardzo, ale to bardzo odczuwalne. Osoby o słabszym snie budzą się za każdym razem przy takim odgłosie.
 9. Gniazdko na balkonie totalnie uszkodzone i to w sposób grożący porażeniem. To wada krytyczna.
 10. Dodatkowo jest problem z ustawieniem ciepłej wody podczas kąpieli pod prysznicem. Woda zmienia temperaturę od bardzo zimnej do gorącej podczas jednej, niedługiej kąpieli.
 11. Brak wieszaka zewnętrznego, naściennego.

Podsumowując, pokój w hotelu 4* powinien być na tyle duży, aby można było bezproblemowo się poruszać. Powinien mieć mały kącik wypoczynkowy tj. 2 krzesła i mały stoliczek. Lodówka powinna być zabudowana, trochę wyciszyłoby to jej działanie. Łazienka powinna być schludna i kompletna, czyli powinna zawierać w sobie wszystkie urządzenia sanitarne, a całe jej pomieszczenie powinno zamykać się normalnymi drzwiami. Wi-Fi powinno działać bezproblemowo. Instalacja elektryczna powinna być wykończona w sposób bezpieczny zgodnie ze sztuką inżynierką.

Na koniec pozostawiam sprawę niezwiązaną z pokojem, ale z fatalną organizacją zaraz po przylocie i przybyciu do hotelu. Przyjazd do hotelu nastąpił ok. 5:00. Od tej godziny aż do 15:45 czekaliśmy na pokój na recepcji. To prawie 11 godzin. Czy to normalne? Przecież wszyscy są po nieprzespanej nocy, a Państwo jeszcze na lotnisku mówicie, żeby przebrać się na recepcji i iść niczym „zombi” na plaże. Przepraszam, ale to powinno być inaczej zorganizowane, a taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.  

Po wysłanej reklamacji nastąpiła oczywiście dłuższa elektroniczna polemika z biurem GRECOS, której część przedstawiamy, aby naświetlić podejście GRECOS do problemu i pokazać, że biuro najwyraźniej nie rozumie lub nie chce zrozumieć, że mówimy hotelu 4-ro gwiazdkowym, za który zapłaciliśmy, a nie o 2,5 gwiazdkowym, w którym nas zakwaterowano. Kolorem niebieskim zaznaczamy nasze odpowiedzi na argumenty GRECOS.

GRECOS - KORFU opinia usługi

GRECOS – KORFU opinia usługi

Witam bardzo serdecznie

Pozwolę odnieść się każdej z części Państwa odpowiedzi.

Jest nam niezmiernie przykro, że przedmiotowy widok z pokoju oraz jego usytuowanie nie odpowiadało Państwa wyobrażeniom. Pragniemy wyjaśnić, że każdy hotel funkcjonuje w określonej infrastrukturze, natomiast „(…) Klient może zostać zakwaterowany w dowolnej części hotelu, chyba że strony dokonały w umowie szczegółowych pisemnych ustaleń w tym zakresie”, jak mówi pkt XV ZAKWATEROWANIE pptk 4. Ogólnych Warunków Uczestnictwa, które są integralną częścią umowy o numerze rezerwacji 2831701. Na marginesie wskazujemy, iż Państwa umowa nie gwarantowała zakwaterowania w pokoju z widokiem na ogród.

Spojrzałem do Umowy, rzeczywiście nie jest tam napisane, że mamy pokój z widokiem na ogród. To przekazała nam osoba, która wprowadziła nas do pokoju z recepcji. Jednak w Umowie jest napisane, że mamy pokój z widokiem na morze, a tu widok na morze był ledwo częściowy. Jeśli tak miało być to w warunkach powinno być napisane właśnie „pokój z częściowym widokiem na morze”, tak się praktykuje. W takiej sytuacji zapewne inaczej rozpatrywalibyśmy wybór pokoju.

W odniesieniu do uwag dotyczących powierzchni pokoju uprzejmie informujemy, iż powierzchnia pokoju liczona jest łącznie z łazienką. Odnosi się do tego odpowiedni punkt OWU – pkt XV ZAKWATEROWANIE, ppkt10.: „Podana powierzchnia pokoju, o ile wyraźnie nie wskazano inaczej, obejmuje całkowitą powierzchnię mieszkalną łącznie z łazienką i korytarzem.”. Przykro nam, jeżeli według Państwa ilość mebli w przedmiotowym pokoju nie odpowiadała Państwa wyobrażeniom. Jednak z tego tytułu nie możemy zaproponować jakiejkolwiek formy rekompensaty. Hotel ma bowiem prawo do zaoferowania dowolnego rodzaju mebli oraz dowolnej aranżacji estetycznej pomieszczeń.

Nie mierzyłem powierzchni pokoju, więc ciężko mi stwierdzić, czy było 20 sqm, czy nie, zaznaczam jednak fakt, że pokój był tak ciasny, że przy łóżku nie można było się nawet minąć. To nie zdarza się nawet w pokojach z kategorią 3*. W takiej sytuacji pokój ten nie powinien legitymować się tak wysoką kategorią, jaką deklaruje hotel, a w ślad za nim Grecos. Co do naszym wyobrażeniom o ilości mebli, która nam nie odpowiadała jak to Państwo zgrabnie ujmujecie – przecież w pokoju nie było ani jednego krzesła, więc o jakiej ilości tu mówimy. Jeśli hotel ma prawo do zaoferowania dowolnego rodzaju mebli, to czemu nie wstawił dwóch krzeseł…? Pewnie dlatego, że już w ogóle nie byłoby możliwości poruszania się po pokoju, a raczej tym gniocie. Dla mnie to przejaw ignorancji i naciągactwa, oczywiście bardziej ze strony hotelu, ale w Państwa przypadku irytujący jest brak chęci wyegzekwowania rekompensaty od hotelu za tą sytuację. No, ale przecież lepiej jest wcisnąć kit klientowi, który pewnie zapomni, a nie użerać się z hotelem, który dalej będzie naciągał na ten pokój kasę.  Przykro mi, ale nie przyjmuję Państwa argumentu w tej kwestii.

Zgodnie z załączonymi zdjęciami, faktycznie istniały drobne usterki w zakwaterowaniu, które wpływały w większości na postrzeganie estetyczne, niemniej nie wpłynęły na możliwość użytkowania. Zgodnie z relacją gestora obiektu, po zgłoszeniu wszelkich uwag personel hotelowy podejmował działania dążące do poprawy komfortu Państwa wypoczynku. Usterka związana z ustawieniem odpowiedniej temperatury wody również została naprawiona podczas Państwa pobytu.

Przepraszam, czy ja dobrze odczytuję „drobne usterki w zakwaterowaniu” – to jest bezczelność tak pisać. Przecież mówimy o kategorii 4*, za którą zapłaciliśmy, a nie o gniocie z obrypaną ścianą w łazience, szparą pod drzwiami wejściowymi, umywalką w pokoju, a nie w łazience, wyrwanym gniazdkiem na balkonie, braku wi-fi, buczącej, krzywo ustawionej lodówce na paletach, wychodzącej futrynie okiennej w łazience itp. Pani Martiko proszę zdać sobie sprawę, że mówimy o kategorii 4*, a nie o kwaterze, która daje możliwości użytkowania tylko w spaniu i wzięciu prysznica w zmieniającej temperaturze wodzie. Kat. 4* do czegoś zobowiązuje, dlatego zdecydowałem się za nią zapłacić, a Pani mówi mi o tym, że przedstawione mocne mankamenty nie wpłynęły na użytkowanie pokoju. Co do serwisu w łazience – ten oczywiście był, ale naprawił zatkany odpływ liniowy, a nie temperaturę wody, bo ta zmieniała się przez cały czas naszego pobytu, zresztą nie tylko w naszym pokoju. W tej kwestii nie przedstawiliście Państwo żadnych argumentów tylko próbujecie odwrócić problem w błahostkę co jest irytujące. Nie przyjmuję do wiadomości.

Uprzejmie informujemy, iż doba hotelowa rozpoczyna się w hotelu Magic Blue od godziny 14.00-15:00, co sprawia, iż zostali Państwo zakwaterowani w czasie trwania doby, która rozpoczęła się faktycznie w dniu przylotu o godzinie 14.00-15:00. Do tej kwestii odnosi się także odpowiedni artykuł OWU, jest to pkt XV ZAKWATEROWANIE ppkt 3, który posiada następujące brzmienie: „3. Doba hotelowa we wszystkich hotelach i apartamentach kończy się o godz. 10.00-12.00, a rozpoczyna się w godz. 14.00-15.00. W przypadku późnych wylotów, bez względu na godzinę zakwaterowania, należy opuścić pokoje do godz. 10.00 w ostatnim dniu pobytu w hotelu, określonym w umowie (…)”.  

O tym kiedy zaczyna i kończy się doba hotelowa nie trzeba mi mówić. Mam pretensję za organizację zakwaterowania w sytuacji tak wczesnych przylotów. Jak dla mnie zawsze powinien być ustalony jeden dzień wolny między wymianą gości w pokojach. Wtedy przybywający goście byliby zawsze zadowoleni, a pokoje byłyby dobrze posprzątane, a nie tylko przetarte mopem. Kiedy weszliśmy do pokoju to w kabinie prysznicowej zalegały jeszcze jakieś śmieci, które oczywiście spłukaliśmy nie robiąc z tego już problemu. Wiem, że to sprawa hotelu, ale w Państwa gestii jest nie dopuścić do takiej sytuacji, a nie zwalać winę na różne godziny przylotu. Na to nigdy nie ma się wpływu, można jednak zapobiec negatywnym efektom takich przylotów i uzgodnić pewne zasady z hotelem. Państwo tego nie robicie i tracicie na opinii. Cóż, to kolejny punkt, w którym podtrzymuję swoją rację i nie przyjmuję do wiadomości Państwa stanowiska, pomimo że macie to w OWU. To tylko obniża poziom państwa usług, a przecież można rozliczyć się za tą dobę pół/pół z hotelem i swoją połowę rozliczyć w całkowitym koszcie wycieczki. Klient nawet nie odczułby tego, a z pewnością byłby zadowolony, a nie wkurzony.

Niezależnie od powyższego, nie kwestionujemy Państwa poczucia oraz zdecydowaliśmy się na przyznanie rabatu w wysokości 5% na jedną z przyszłych imprez turystycznych z naszym biurem.

Dziękujemy za Państwa wspaniałomyślność i przyznanie rabatu, który z całym szacunkiem, ale ma się nijak to tego w jakich warunkach mieszkaliśmy za Państwa pośrednictwem. Podkreślam jeszcze raz – to miała być kategoria 4*, a dobrze Państwo sami wiecie, że ten pokój w żaden sposób nie zasługuje na to, bo jest/była tam osoba, która to potwierdzi. Z tego powodu nie jesteśmy pewni, czy można Państwu zaufać po sytuacji jaka miała miejsce i po tym jak teraz Państwo reagujecie i to po ponagleniu. Proszę o rozważenie vouchera z bonifikatą 25% na dowolną wycieczkę w przyszłym roku niezależnie od czynnej promocji. Być może skłoni to nas do możliwości podjęcia ryzyka w obdarzeniu Państwa zaufaniem przy ewentualnym drugim wyjeździe z Grecos.

Informujemy, iż rabat można wykorzystać jednorazowo, wyłącznie na imprezy turystyczne, których organizatorem jest Grecos Holiday. Rabat obowiązuje niezależnie od innych trwających promocji w dniu zakupu nowej imprezy turystycznej. Zniżkę można wykorzystać poprzez wysłanie wiadomości email na adres bok@grecos.pl, wskazując w treści wiadomości numer rezerwacji, na którą zniżka ma zostać naniesiona.

Naszym nadrzędnym celem jako Organizatora jest pełna satysfakcja Klienta z jakości otrzymanych usług. Dlatego przykro nam, iż w Państwa przypadku nie udało nam się tego celu w pełni osiągnąć. Mamy nadzieję, że pomimo opisanych niedogodności, pobyt na Korfu dostarczył Państwu także wielu pozytywnych doświadczeń, zaś okoliczności, które skłoniły do napisania stosownych uwag nie wpłyną negatywnie na opinię o Grecos Holiday.

Nie będę ukrywał, że pokój był tym, co psuło nam wrażenia z pobytu na wyspie. Jednak wiem, że nie zawsze udaje się wszystkiego dopilnować. W takiej sytuacji po prostu trzeba ponieść tego konsekwencje i wyciągnąć wnioski tak, aby na drugi raz dopilnować szczegółów. Sami sporo podróżując mamy już duże doświadczenie w tym zakresie, a szczególnie w organizowaniu noclegów oraz ocenie hoteli, apartamentów i innych kwater, dlatego zaistniała sytuacja mocno nas poirytowała, i ta Państwa przeciągająca opieszałość grająca na zniechęcenie klienta, a teraz próba załatwienia sprawy rabatem 5%… . To tak nie działa. Proszę potraktować nas poważnie.

GRECOS - KORFU opinia usługi

Polemika była oczywiście trochę dłuższa, nas jednak bardzo poirytowało stwierdzenie GRECOS, że jakość pokoju nie miała wpływu na możliwość użytkowania pokoju oraz próba obrócenia tych wszystkich niedogodności w błahostkę. Dla informacji, z zaproponowanego rabatu 5% jako rekompensaty za złą jakość usługi nie skorzystaliśmy i nie skorzystamy. Uważamy, że ta propozycja jest po prostu niepoważna.

GRECOS – KORFU opinia usługi

Podsumowując całą sytuację pragniemy jeśli nie przestrzec to przynajmniej uczulić Was przy wyborze GRECOS jako operatora. Przy wyborze tego hotelu nie było jeszcze opinii, bowiem był to nowy obiekt w ofercie z opisem po remoncie. Wyszliśmy więc z założenia, że pokoje będą czyste, świeże i będą odpowiadały kategorii 4 gwiazdki, niestety tak nie było. Zapraszamy do obejrzenia filmiku pokazującego po części nasz pokój. Bardzo przepraszamy za jakość i brak profesjonalizmy, ale nie o to tu się rozchodzi. Kliknij TUTAJ.

GRECOS – KORFU opinia usługi

Czy ktoś jeszcze miał taką sytuację z Grecosem? Podpytujemy, ponieważ być może to jednorazowy incydent co zawsze może się zdarzyć. Jednak jeśli nie, to warto informować się na wzajem i przestrzegać.

Prosimy o ocenę. W przypadku negatywnej oceny prosimy o skomentować powód.

Kliknij na gwiazdki

Średni wynik 0 / 5. 0

Bądź pierwszą osobą , która zagłosuje

Jeśli podobała Ci się relacja

Podążaj za nami

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Podziel się z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *