TENERYFA – 9 dniowy plan zrealizowany

Garachico
0
(0)

TENERYFA – 9 dniowy plan zrealizowany; wyprawa: kwiecień 2024

TEIDE

Wyprawa na Teneryfę chodziła nam po głowie od dłuższego czasu i z tygodnia na tydzień nabierała coraz więcej siły, aby ją w końcu zrealizować. Naszym głównym celem pobytu na tej największej przedstawicielki Wysp Kanaryjskich było zdobycie najwyższego szczytu Hiszpanii, będącego również wulkanem – TEIDE wznoszącym się na wysokość 3.718m n.p.m. oraz przejście Wąwozem Masca, do którego ciężko się dostać z uwagi na bardzo mocno okrojoną możliwość trekkingu w tym miejscu.

MASCA Gorge

Dlaczego? O wszystkim opowiemy i opiszemy w konkretnej relacji poświęconej Masce. Indywidualną relację poświęcimy oczywiście nasze przygodzie na Teide, gdzie również są problemy z wyjazdem i przede wszystkim z wyjściem na szczyt. Podpowiemy się najlepiej zdobyć bilety na kolejkę i pozwolenie wejścia na szczyt.

Benijo Beach

Oprócz tych podstawowych celów zaplanowaliśmy sobie jeszcze parę innych trekkingów w pięknie eksponowanych miejscach. Odwiedziliśmy kilka urokliwych miasteczek i robiący na każdym wrażenie LORO PARK, czyli ogród zoologiczny w Puerto de la Cruz. Oczywiście były również piękne punkty widokowe, które pokażemy na mapie wraz z fotkami. Oprócz atrakcji turystycznych przekażemy kilka praktycznych informacji, które każdemu z pewnością przydadzą się podczas planowania i samego pobytu na Teneryfie.

ANAGA - Las Zagadek

Na szczegóły niestety trzeba będzie trochę poczekać, ale obiecujemy, że z czasem będą pojawiać się relacje, mimo, że mamy sezon wyjazdowy haha. Gdyby ktoś miał jakieś konkretne zapytania przed wyjazdem chętnie odpowiemy, czy to w komentarzu, czy to na FB Messenger.

Prosimy o ocenę. W przypadku negatywnej oceny prosimy o skomentować powód.

Kliknij na gwiazdki

Średni wynik 0 / 5. 0

Bądź pierwszą osobą , która zagłosuje

Jeśli podobała Ci się relacja

Podążaj za nami

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Podziel się z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *