Wodospad Skógafoss

Skogafoss 3Skógafoss jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych na południu Islandii. Ten jeden z największych wodospadów Islandii znajduje się dokładnie na rzece Skógá. Jego szerokość wynosi 25m, a woda spada z wielkim hukiem z wysokości 60 metrów. Podczas słonecznych dni nad wodospadem Skogafoss często obserwowane są podwójne tęcze. Skógafoss stanowił też plener w filmie Thor. Jeżeli trafi się na dobrą pogodę można zobaczyć nie jedną tęczę. Skogafoss 2W sąsiedztwie wodospadu znajdują się ścieżki rekreacyjne i szlaki turystyczne prowadzące m.in. do przełęczy Fimmvorouhals pomiędzy lodowcami Eyjafjallajökull i Myrdalsjokull. Do wodospadu można dojechać w 2 godziny od Reykjaviku. Jako pasjonat fotografii mogę powiedzieć, że ten wodospad notorycznie pokazywany jest w przeróżnym oświetleniu przez setki fotografów.

Czy ktoś z Was już tu był? Będziemy wdzieczni za komentarze i rady.

Podziel się z innymi

2 komentarze do „Wodospad Skógafoss

  1. Tego właśnie wodospadu jeszcze nie widziałem , a szkoda bo jest piękny i budzi respekt. Na południu byłem przy wodospadzie GULFOSS . One wszystkie są piękne, te wielkie i te mniejsze. Bywam tu co 2 lata ale za krótko aby wszystko zobaczyc

    1. Dzięki za odwiedziny. Wpadłeś na stronkę pokazującą póki co nasze plany i marzenia. Skoro byłeś na Islandii to może coś podpowiesz? Gdzie najlepiej kwaterować, wypożyczyć auto itp. Może w przyszłym roku uda nam się zrealizować ten plan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *